Prace na wysokości – zatrudnij alpinistów przemysłowych

Wraz z powstawianiem nowych, coraz wyższych i bardziej skomplikowanych budowli pojawiło się zapotrzebowanie na osoby, które zajmują się pracą w ciężko dostępnych miejscach na wysokości. Mycie okien, konserwacja, wieszanie banerów itp. Tym wszystkim w takich miejscach zajmują się alpiniści przemysłowi, czyli ludzie, dla których praca na wysokości jest również pasją.

Alpinizm przemysłowy, czyli sprzęt i profesjonalizm.

Prace na wysokości, wykonywane przez profesjonalistów, nie są tanimi usługami. Wynika to z paru rzeczy. Alpiniści przemysłowi to ludzie, którzy posiadają odpowiedni atestowany sprzęt (klamry, liny, kaski, uprzęże itd.), który nie jest tani. Oczywiście sprzęt to nie wszystko, ponieważ liczą się również umiejętności oraz odpowiednie szkolenia. Najpopularniejszą techniką jest tzw. dostęp linowy, który w efektywny sposób pozwala dotrzeć do trudno dostępnych miejsc. Zanim alpinista zostanie dopuszczony do pracy, musi przejść bardzo rygorystyczne badania, które potwierdzą jego dobry stan zdrowia. Warto wspomnieć, że zajęciem tym pałali się legendarni polscy himalaiści, tacy jak; Jerzy Kukuczka czy Krzysztof Wielicki.

Jaką firmę wybrać?

Na rynku istnieje sporo firm, które oferują usługi alpinistyczne w kwestii prac na wysokości. Najważniejsze jest, aby wybrana firma działa szybko i profesjonalnie, i co ważne dotrzymywała terminów. W zakres działalności firm alpinistycznych wchodzi:

– mycie elewacji (bloki, kamienice oraz inne budyni)
– malowanie elewacji
– naprawa elewacji
– odśnieżanie dachów (prostych oraz spadzistych)
– montaż oraz demontaż reklam
– alpinistyczne mycie okien
– wycinka drzew
– zabezpieczenia przeciw ptakom
– usługi dodatkowe

Profesjonalnie, dobrze i terminowo.

Usługi alpinistyczne nie są tanie. Wybierając firmę do prac na wysokości, należy pamiętać, aby wybrać mądrze, ponieważ takie prace wymagają użycia odpowiedniego sprzętu, doboru wyszkolonych ludzi oraz użycia profesjonalnych rozwiązań dostępnych na rynku