Studia na kierunku Osteopatia – Rekrutacja 2022

Studia osteopatyczne trwają 4 lata i obejmują zakres wiedzy dotyczący kwestii medycznych, który przede wszystkim łączy się z takimi zagadnieniami jak patologia, diagnostyka różnicowa czy semiologia. Poszerzając swoją wiedzę na w zakresie osteopatii, zdobędziesz wiedzę dotyczącą rozmaitych klasycznych technik strukturalnych oraz funkcjonalnych.  

Osteopatia, gdzie studiować?

Kompleksowe studia podyplomowe w zakresie osteopatii, realizowane przez Fico-MUM, to program zamykający się w 10 zjazdach, zakończony egzaminami praktycznymi oraz teoretycznymi. Podejmując studia na kierunku osteopatia, możemy zgłębić wiedzę dotyczącą schorzeń stawów, nerwów oraz tkanek miękkich, oraz manualnych metod ich leczenia, które często opierają się na bardziej dogłębnym procesie diagnozy oraz spojrzeniem na patologię niż w przypadku np. fizjoterapii. Osteopatia, której prekursorem był Andrew Taylor Still, wypracowała sobie własną filozofię, metody leczenia oraz diagnostyki schorzeń układu ruchowego i nie tylko. Nauka, której celem jest dokonanie znacznej poprawy dotyczącej rozmaitych aspektów funkcjonowania oraz zdrowia, może być stosowana w formie profilaktycznej, wspomagającej albo leczniczej przez absolwentów szkół medycznych oraz fizjoterapeutów podejmujących studia na tym kierunku. Ukończenie studiów z osteopatii gwarantuje dogłębniejsze zrozumienie zagadnień związanych z poszczególnymi medycznymi kwestiami oraz nabycie niezbędnych umiejętności praktycznych, stanowiących dobry fundament, dla przyszłych terapeutów.

Zajęcia z osteopatii na Fico-MUM, prowadzone przez wybitnych specjalistów w swoich dziedzinach, pozwalają na efektywne uaktualnienie zebranej wiedzy w oparciu o najnowsze doniesienia z naukowego świata.  Wybitni wykładowcy z całej Europy często wzbogacają materiał teoretyczny o elementy pozwalające na zastosowane zebranej wiedzy w praktyce. Ze studiów z powodzeniem korzystają również uprawiający swój zawód fizjoterapeuci, którzy pragną stale pogłębiać własną praktykę o najnowsze techniki, z których korzysta się na świecie.

 Dlaczego warto podjąć studia osteopatyczne?

Wprawny osteopata zajmuje się nie tylko diagnostyką, ale także terapią manualną poszczególnych partii ciała. Tego typu studia podyplomowe pozwalają też na zdobycie szerokiej wiedzy jeśli chodzi o zakres pracy specjalisty na tkankach i organach ludzkich. Szczegółowa wiedza przeznaczona dla studentów i pracowników, którzy ukończyli naukę w zakresie medycyny i fizjoterapii, daje duże możliwości rozwoju, poprzez współpracę z ambitną i dobrze wyszkoloną kadrą. Nowatorskie metody leczenia mogą w znacznym stopniu przyczynić się do poprawy komfortu życia samego pacjenta oraz efektywnego pozbycia się uciążliwych schorzeń. Program studiów został specjalnie zaprojektowany w oparciu o specjalnie wyselekcjonowane przedmioty, realizowane w zgodzie z konkretnymi wytycznymi przedstawionymi przez EU, w sposób przystępny dla wszystkich studentów. Studia na kierunku osteopatycznym pozwalają w efektywny sposób poszerzać kwalifikacje, jednocześnie wychodząc naprzeciw potrzebom pacjentów.