Jak wybrać drzwi wejściowe do domu?

Dlaczego wybór odpowiednich drzwi wejściowych jest tak ważny?

Przez okna i drzwi użytkownik budynku traci dużą część ciepła użytego do ogrzania pomieszczeń. Funkcja izolacyjna jest najważniejszą cechą drzwi wejściowych. Powinny one zabezpieczyć korytarz przed różnicą temperatur, jaka panuje w otoczeniu. Uzyskać ten efekt można przez stosowanie materiałów izolacyjnych w postaci płyt lub pianek termicznych. Dzięki temu drzwi mogą być zbudowane z trwałego szkieletu metalowego.

Akustyka

Wybierając drzwi wejściowe do domu, oprócz podanych przez producenta klas ochrony termicznej musimy sprawdzić jaki komfort akustyczny nam one zapewnią. Odcięcie mieszkania od hałasu i ruchu ulicznego pozwala na zwiększenie komfortu życia i wypoczynku. Szczególnie ważne jest to w budynkach wielorodzinnych lub domach jednorodzinnych położonych przy często uczęszczanych drogach.

Wymiary

W przypadku kiedy kupujący sprawdził te podstawowe parametry izolacyjne, może skupić się na danych technicznych, aby ułatwić późniejszy montaż. W nowo budowanych obiektach inwestor ma dowolność i często nie musi szukać konkretnych wymiarów skrzydeł drzwiowych. Dopasowuje je do przyszłego wejścia do budynku i swoich potrzeb. Inaczej wygląda sytuacja w przypadku kiedy wymieniamy stare drzwi na nowe. Często prace budowlane muszą odbywać się szybko, aby nie utrudniać użytkowania obiektu mieszkańcom. Dobrze dobrane wymiary skracają ten czas. Przy nietypowych obiektach na specjalne zamówienie producent drzwi zewnętrznych może wyprodukować pojedynczy egzemplarz.

Wygląd drzwi wejściowych

Wygląd i styl drzwi można dopasować do wyglądu elewacji budynku tak, aby stanowiły jedną całość. Wybierając nowoczesne lub bardziej klasyczne modele sami możemy nadawać styl dla wnętrz. Każdy egzemplarz musi być wyposażony w atestowane zamki antywłamaniowe. Często w polisach ubezpieczeniowych można uzyskać dzięki takim rozwiązaniom zniżki i rabaty. Od klienta zależy czy będzie to model pełny lub wersja z szybą pozwalająca na dostęp światła do wnętrza mieszkania. Dobrze jest zastosować więcej niż jedno zabezpieczenie w celu utrudnienia włamania i kradzieży naszego majątku.

Opublikowano w Dom