Jak wyrazić siebie poprzez wygląd?

Wyrażanie siebie, jest tym co ma się zamiar przekazać innym, czyli indywidualnością, cechami, potrzebami czy nawet pragnieniami. Wiele osób dzięki wyglądowi zewnętrznemu, próbuje wyrażać i prezentować innym osobom, swoją własną tożsamość. Aby dzięki swojemu wizerunkowi przekazać i wyeksponować swoje poglądy, należy zadbać o jego odpowiednią formę. Najlepszymi oraz najbardziej efektownymi formami przekazu, będą tatuaże, piercing oraz ubiór.

Tatuaż jako forma wyrażania siebie

Należy pamiętać, że tatuaże są czymś co pozostanie na całe życie, dlatego, przed zdecydowaniem się na tatuaż, należy dobrze to przemyśleć. Są one zdecydowanie jedną z najlepszych form, do zaprezentowania innym swojej osobowości. Powinno się zadbać o to, aby to co chce się przekazać innym poprzez tatuaże, było czytelne oraz estetyczne. Najbardziej bezpośrednią formą przekazu, będą tatuaże w formie napisu. Dosadnie pozwolą wyrazić to co chce się przekazać. Można zdecydować się na tatuaż w rodzinnym języku, lub na przykład języku obcym, czy nawet po łacinie. Ludzie często decydują się na wytatuowanie sentencji, jako formy przekazu. Tatuaże powinno się wykonywać w sprawdzonym studiu tatuażu, w którym pracują doświadczeni artyści. Jah Love to studio tatuażu w Warszawie, które jest godne rozważenia z uwagi na długą historię i wiele zdobytych nagród. Jeśli chodzi o oryginalną formę wyrażenia siebie, warto zdecydować się na tatuaże graficzne. Takie tatuaże najczęściej są oryginalnym projektem artysty. W zależności od tego co chce się przekazać, można zdecydować się na przykład na tatuaże takie jak:

  • tatuaże religijne,
  • tatuaże celtyckie,
  • tatuaże tribale,
  • tatuaże z motywami kwiatowymi i zwierzęcymi,
  • tatuaże z motywem kultury Azteckiej i Majów, oraz wiele innych.

Wielu ludzi decyduje się na wytatuowanie ważnych wydarzeń ze swojego życia. Czy to w formie graficznej, napisu lub daty. Taki tatuaż, może stanowić dla innych ludzi cenne źródło wiedzy o danej osobie, poprzez przekazanie im, co jest dla niej ważne.

Wyrażanie swojej osobowości poprzez ubiór

Pierwotnie ubiór służył do ochrony, przed zimnem, czy czynnikami zewnętrznymi. W dzisiejszych czasach, służy on również do wyrażania swojej indywidualności. Oryginalny ubiór może stanowić znak rozpoznawczy dla konkretnej osoby. Należy jednak pamiętać, że często oryginalnie ubrane osoby padają ofiarami krytyki, ponieważ wyróżniają się na tle innych. A ludzie często krytykują, coś co się wyróżnia. Dlatego ubiór który jest oryginalny, wymaga sporych pokładów odwagi u osoby która decyduje się na jego założenie. Ubiór wielu ludziom pozwala na bycie sobą, oraz może wpłynąć na wzrost samooceny osoby która go nosi. Ze względu na to, że zakłada ubiór, w którym czuje się najlepiej i najswobodniej, oraz inni odbierają ją w sposób w który sobie życzy.

Piercing jako forma przekazu

Piercing jako forma wyrażania siebie, był praktykowany nawet przed naszą erą. Już starożytni wojownicy traktowali piercing jako manifest swojej odwagi. Specjalny rodzaj piercingu miał za zadanie pokazać przynależność do danej religii lub na przykład posiadanie bogactwa. Dzisiaj piercing również ma na celu wyrażanie własnego „ja”. Dzięki niemu, można zmienić swój wizerunek, nadając mu alternatywnego charakteru. Piercing, a zwłaszcza ten nietypowy, zawsze będzie zwracał uwagę innych ludzi. Ze względu na różnorodność biżuterii i miejsc w których można wykonać piercing, pozwala on na podkreślenie swojej indywidualności.

Istnieje wiele różnych form wyrażania siebie, pod warunkiem, że ma się potrzebę pokazania światu swojej indywidualności. Jednymi z najciekawszych form, dających wiele różnych możliwości są tatuaże, ubiór oraz piercing. Można je wykorzystać aby wykreować wizerunek w taki sposób, który będzie podkreślał indywidualność.

Opublikowano w Styl