Wakacje w Gruzji

Wczasy w Gruzji to pierwszorzędny wybór dla turystów z krwi i kości. Gruzja sama w sobie jest szczególnie bogatym w turystykę miejscem. Cudaczna przyroda, mnóstwo zabytków i wyjątkowy dla tego miejsca folklor z całą pewnością będzie Wam towarzyszyć do samego końca pobytu w kraju. Już nie wspominając o różnorodności wyżej wymienionego, a więc na pewno nie znużycie się krajobrazami i kulturą tego nadzwyczajnego świata.

Spragnieni podróży i plażowania mogliby się udać na wybrzeże Morza Czarnego w regionie Adżarii lub na magnetyczne piaski w kurorcie Ureki, w regionie Gurii. Ci, których bardziej pociąga architektura, mogliby zwiedzić na przykład jedyne w swoim rodzaju świątynie chrześcijańskie, które po dziś dzień trzymają się o własnych siłach. Poza oryginalnymi miejscami, można również udać się do muzeów wypełnionych niepowtarzalnymi, archeologicznymi odkryciami, w które Gruzja obfituje. A w przerwie od tego, wzmocniłyby Was gruzińskie pieśni wykonywane w salach koncertowych, w stolicy Tbilisi.

Poza zwyczajną podróżą można także zająć się ruchem i udać się na gruzińskie góry, które mają pełno krajobrazów, ale przede wszystkim też trochę wyzwań. Kaukaz na przykład byłby dobrym wyborem, ale można wybrać się także na Kazbek czy Ścianę Bezingi, gdzie nie bez powodu natkniecie się na alpinistów. Jeśli jednak chcielibyście zejść z gór dużo niżej i interesują Was chociażby sporty wodne, to takie rzeki jak Rioni w Raczy czy Mtkwari zaspokoją dowolne, zaistniałe potrzeby.

Jak na wakacje w Gruzji pełno tego, a przecież trzeba też coś jeść. I tutaj kłania nam się świetna gruzińska kuchnia, która nie stroni od warzyw czy serów. Godne polecenia jest chaczapuri z serem lub fasolą czy chaczapuri Adżarskie Jak się okazuje jest to zwyczajny serowy chleb, ale smaczny i popularny, gdyż w Gruzji je się go codziennie, o każdej porze dnia. Dlatego więc nie zapomnijcie również o zwyczajnych serach. Bardzo dobre są także gruzińskie pierogi Chinkali czy Lobio, czyli czerwona fasola w dowolnej wersji, pikantnej lub łagodnej, z różnymi składnikami.

W następstwie tego, czy odwiedziny Gruzji byłyby dobrą decyzją na wakacje czy w ogóle na wyjazd? Choć jest to niestandardowy wybór, to śmiało można go polecić. Choć infrastruktura turystyczna może się okazać nieco mniej rozwinięta od pozostałych w innych krajach, to jednak Gruzja ma naprawdę wiele do zaoferowania. Jest co zobaczyć, jest co robić i jest co zjeść. Dla osób skorych do poznawania świata, to naprawdę atrakcyjna możliwość. Taka nietuzinkowa podróż bez dwóch zdań pobudzi Waszą wrażliwość i niewykluczone, że będziecie mieli Państwo ochotę na drugie odwiedziny.

Opublikowano w Styl