Jak modelować sylwetkę, czyli słów kilka o lipolizie iniekcyjnej

Wygląd to dziś dla wielu osób temat niezwykle ważny. Zdecydowanie najwięcej uwagi przykładamy jednak do naszej sylwetki. Największym jej wrogiem są oczywiście zalegające pokłady tłuszczu. Gdy wszelkie diety zawiodą pozostaje oddać się w ręce fachowców.

Co to jest lipoliza iniekcyjna?

Zabieg lipolizy to bezpośrednie uderzenie w tkankę tłuszczową. Drogą iniekcji podawana jest do niej bowiem fosfatydylocholina, czyli lek pozyskany z soi. Przenika on do wnętrza komórek powodując rozpad trójglicerydów. Następnie substancja ta wraz z lipoproteidami trafia do wątroby, gdzie tłuszcze ulegają rozpadowi, a następnie bezpiecznie usunięte zostają z organizmu.

Lipoliza iniekcyjna przeznaczona jest głównie dla osób chcących dokonać niewielkie korekty swojej sylwetki, posiadających niezbyt dużą nadwagę. Idealnie sprawdza się przy usuwaniu miejscowych otłuszczeń. Dzięki niemu usuniemy np. drugi podbródek. Równie dobrze sprawdzi również w okolicach ud, brzucha, pośladków czy bioder.

Sam zabieg nie jest zbyt skomplikowany. Strategiczny obszar skóry nakłuwa się serią zastrzyków za pomocą cienkich igieł. Dlatego też jest on praktycznie bezbolesny. Czasem pojawić się mogą jedynie niewielkie siniaki, obrzęk lub zaczerwienienie. Wszystkie te niedogodności znikają jednak po kilku dniach, Sam zabieg trwa zaś około 30 minut.

Czy lipoliza jest skuteczna?

Wszelkie reakcje skórne opisane powyżej są jak najbardziej normalne. Co więcej świadczą one o właściwym działaniu preparatu. Dopiero po ich ustąpieniu możemy obserwować rezultaty. Po pierwsze w miejscu wykonania zabiegu zaobserwować możemy utratę od 4 do 5 cm w obwodzie. Dodatkowo skóra uzyskuje poprawę metabolizmu komórkowego oraz mikrokrążenia, stymulowana jest również jej regeneracja. Świetnym uzupełnieniem lipolizy jest masaż limfatyczny i ultradźwiękowy – dodatkowo przyspieszają one usuwanie tłuszczu.

Lipoliza iniekcyjna – ile zabiegów należy zastosować?

Aby uzyskać oczekiwane i zadowalające efekty zabieg należy powtarzać. Zwykle nie ma określonej liczby. Przyjmuje się, że minimum to około 2 do 4 razy. Czasami jednak konieczne może być nawet 10 powtórzeń. Wszystkie w odstępach od 4 do 6 tygodni.

Dla bardziej opornych obszarów ciała zalecana jest mniej inwazyjna lipoliza laserowa.

Opublikowano w Bez kategorii